CKV Nieuwerkerk verliest, KOAG en IJsselvogels winnen
- zondag 6 februari 2022
- Eelco de Bruin
De competities onder de Korfbal League zijn weer van start gegaan. In halve poules werken onze regioploegen een competitie af.
CKV Nieuwerkerk was niet blij met de poule-indeling in de hoofdklasse, en twijfelde zelfs of het zou deelnemen aan de competitie. De vraag is of al dit rumoer de selectie nu goed heeft gedaan, want op bezoek bij Unitas speelde CKV Nieuwerkerk een hele matige wedstrijd. Vooral in de 2e helft kon de ploeg van Leon Simons niet aanhaken en zag Unitas steeds op de juiste momenten scoren. Unitas won uiteindelijk met 19-15.
Komend weekend speelt CKV Nieuwerkerk thuis tegen Wageningen, die ploeg verloor de 1e wedstrijd van HKC.
In de 1e klasse begon KOAG met een thuiswedstrijd tegen Tjoba. De krimpenaren hadden weinig moeite met de bezoekers en liepen vlot uit naar een ruime overwinning: 27-16.
KOAG speelt as zaterdag bij RWA, die ploeg won met 15-17 bij Albatros.
IJsselvogels speelde in de 2e klasse direct een kraker tegen Reeuwijk. Beide ploegen zijn titelkandidaat en stond er dus direct veel druk op deze wedstrijd. Net als eerder dit seizoen op het veld, was IJsselvogels ook dit maal de sterkere: 19-16 de winst.
Zaterdag gaat de club uit Moordrecht op bezoek bij Erasmus, wat met 11-16 de 1e wedstrijd won bij Korbis.